Pułapka na muchy, czyli sposoby na owady

Chyba każdy z nas zna to uczucie latem, kiedy muchy za wszelką cenę pchają się do naszych domów. To prawdziwa zmora! Próbujesz zasnąć, a nad uchem słyszysz uporczywe bzyczenie? Jest to nie do zniesienia! Ponadto te uprzykrzające nam życie owady roznoszą zarazki oraz zanieczyszczają nasze pożywienie. Na szczęście wystarczy prosta pułapka na muchy aby trzymały się z dala od naszego domu.

Co sprawi, że muchy ominą nasz dom?

Pierwszym pomysłem na zwalczenie tych owadów, który od razu przychodzi nam do głowy są różnego rodzaju lepy. Oczywiście trudno znaleźć zwolennika tej metody. Każdy z nas doświadczył nieprzyjemnych momentów, kiedy to lep pełen much odczepił się od podłoża i spadł na przykład na koc, czy włosy. Istny koszmar! Dlatego dzięki prostej pułapce na muchy możemy wyeliminować problem już przed naszym domem. 

Zastanawiasz się czego będziesz potrzebować? Wystarczy znaleźć w domu woreczek strunowy oraz kilka monet. Monety należy rzucić do woreczka, a następnie powinniśmy wlać do niego wodę. Następnie zamykamy i wieszamy pułapkę na muchy poza domem. Możemy umieścić nasz woreczek na tarasie, przy drzwiach balkonowych, czy nad oknem.

Inną łatwą i skuteczną pułapką na muchy jest słoik, który wystarczy wypełnić małą ilością cukru oraz wody. Ponadto potrzebujemy papierowy stożek, który wkładamy do słoika, upewniając się czy nie ma wolnej przestrzeni pomiędzy słoikiem a stożkiem.

Dlaczego taka pułapka działa?

Nasza pułapka bez wątpienia działa na zmysł wzroku uporczywego owada. Monety będące w wodzie mienią się w wyniku czego mucha zostaje oślepiona i zdezorientowana. Dla niej nasza pułapka na muchy jest czymś nie do pokonania. 

Woda z cukrem to idealna mieszanka, która przyciąga muchy. Dzięki skonstruowanej pułapce muchy po wejściu do środka słoika nie będą mogły się z niej wydostać.

Pułapka na muchy ze sklepu?

Oczywiście na rynku istnieje wiele produktów, które możemy zakupić w sklepach. Oprócz znanych produktów chemicznych, które bez wątpienia są szkodliwe dla zwierząt i dzieci, możemy spotkać gotowe pułapki na muchy. Wyroby te to nic innego jak plastikowe pudełeczka lub różnego kształtu konstrukcje, które działaniem przypominają nasze domowe sposoby. 

Wszystkie przedstawione sposoby są dobre i sprawią, że muchy będą omijać otwarte okna lub drzwi i przestaną wlatywać do domu.